Hisarönü Mh. (Ölüdeniz Bld.) Fethiye

Fethıye Hisarönü, kelimelerle anlatılamayacak kadar güzelliklerle dolu bir Akdeniz ilçesidir. Eğer bir doğa tutkunuysanız ve yaşamınızda yeni ufuklar keşfetmek için sabırsızlanıyorsanız, tatiliniz için mükemmel bir seçim fırsatınız var. Fethiye’nin doğal cennetinde birbirinden şirin irili ufaklı koyları, kumsalları, adaları, sıcak iklimi ve bereketli toprakları ve Toros’ların yeşil çam ormanlarının görüntüsü sizi bekliyor. Işıklar kentinde, tatil keyfinizin bir coşkuya dönüştüğünü hissedecek, tarih ve kültürün çevredeki doğal güzelliklerle nasıl bütünleşip renklendiğinin tanığı olacaksınız. 

Fethiye Hisarönü, Türkiye’nin güneybatısında Akdeniz’in Ege ile buluştuğu noktada, Uluslar arası Dalaman Havalimanına 50 km uzaklıkta yer alıyor. Diğer merkezlerle karayolu ulaşımının kolaylığı, yılın her ayında yolculuğunuzun zevkli ve rahat geçmesini sağlıyor. Doğal limanı ve marinası, deniz yolculuğunu seçenler ve yatçılar için bütün olanaklara sahip.

Geleneksel Guletlerle “mavi yolculuk”:

Türkiye’nin özgün, geleneksel Gulet tipi tekneleriyle “mavi yolculuk” lara keyifle yelken açmak, ayrıcalıklı bir tatil biçimi.

Geniş karineleri ve güverteleriyle, geçmişte balıkçılık ve taşımacılık amacıyla kullanılan Guletler, günümüzde mavi yolculuğun en ideal aracı olarak ilgi görüyor. Çağdaş koşullara uygun biçimde donatılan kamaraları, mutfakları, güneşlenme ve dinlenme alanlarıyla aradığınız bütün konforu, ahşap sıcaklığı içinde geleneksel Guletlerde bulmanız mümkün.

Seyahat Acentaları tarafından organize edilen belirli bir programa sahip olan turlara bir kabin kiralayarak katılabileceğiniz gibi, yakın arkadaş grubunuzla birlikte bir guleti yalnızca kendiniz için kiralayıp, dilediğiniz rotada gönlünüzce tatilinizi geçirebilirsiniz. Teknenizin deneyimli kaptanı ve mürettebatı, güvenli bir seyir ve unutulmaz güzelliklerle dolu bir “mavi yolculuk” yaşamanız için emrinizde. Fethiye’nin mavi cennetini keşfetmek için hazırlanın. Haydi, yelkenler fora...

ÖLÜDENİZ BELCEKIZ 

Otelimize sadece 3,5 km uzaklıkta olan oludenız belcekız bütün dünyada “mavi cennet” diye bilinen bir doğa harikası. Bir “Dünya Mirası” olan Babadağ zengin florasıyla Ölüdeniz’in hemen arkasında yükseliyor. Babadağ’dan Yamaç paraşütü ile atlayış yapmak son yılların en gözde etkinliklerinden birisi... Uygun uçuş ve iniş koşulları nedeniyle, Babadağ ve Belcekız Yamaç Paraşütçülerinin de vazgeçemeyecekleri bir tatil merkezi.

SAKLIKENT

Fethiye-Antalya kara yolu üzerinde, Akdağ’ın eteklerinde kayalar içinde yer alan Saklıkent, yaz aylarında Fethiye’lerin vazgeçilmez bir piknik alanı olmanın yanı sıra yerli ve yabancı turistlerin de uğrak yeridir. Yüzyıllardır akan kar sularının açtığı ve yaklaşık yüz metre yüksekliğinde ve 18 km uzunluğundaki kanyona nehir üzerindeki sarp kayalara demir çubuklar çakılarak yapılmış ahşaptan bir köprüden girilmektedir. İçeriye girildiğinde kayalardan adeta fışkırırcasına akan ve sıfır noktasından bir nehre dönüşen sular karşılar ziyaretçileri. Ağustos ayının 40 derecelik sıcağında üşütecek serinlikteki bu olağanüstü güzellikler arasında yenecek bir alabalığın tadı uzun süre unutulmayacak güzelliktedir.

Saklıkent'e yani kanyona girdiğinizde 100 metre kadar ahşap köprüler üzerinde ilerlersiniz. Sizi küçük bir adacık karşılar. Bu adacığın etrafı dipten fışkıran sular bulursunuz. Bu suların üzerine köşkler yapılmış olup dinlenebilirsiniz. Devam etme kararı alırsanız sizi esrarengiz bir yolculuk bekliyor demektir. 18 km uzunlukta bir kanyon. Bazı noktalarda gökyüzünü göremezsiniz. İlerlemek için kayalara tırmanarak gitmeniz gerekir.

Kanyon'dan çıktığınızda sizi bir halk pazarı karşılar. Burada yöreye uygun baharat, meyve ve hediyelik eşyalar satılır. Satılanlar pazarlığa açıktır. Tavsiyemiz mısır inciri adı verilen meyveden yemenizdir. Son derece güzel bir tadı vardır. Dikenlerine dikkat edin.

Ayrıca burada ağaçların gövdelerine yapılmış evleri göreceksiniz. Burada son derece güzel bir akşam geçirebilirsiniz. Yine burada Saklıkent ırmağında rafting yapabilirsiniz.

Otelimize 45 km mesafedeki Kayadibi Köyü yakınındaki Saklıkent’e özel araçlarla, Fethiye merkezden kalkan Saklıkent Dolmuşlarıyla ve Seyahat acentelerinin düzenlediği turlarla gidilebilir. (Not:Saklıkent'e giriş ücretlidir.)

HİSARÖNÜ VİLLAGE

Hisarönü Köyü, Ovacık Köyünün hemen yanında ve Ölüdeniz – Fethiye yolunun üzerinde yer alıyor. Çeşitli standartlardaki konaklama tesisleri, barları, diskoları, alışveriş merkezleri ve diğer eğlence etkinlikleri, Hisarönü’nde konuklara hareketli ve renkli bir tatil şansı sağlıyor. Ovacık ve Hisarönü Köylerinden dolmuşla Ölüdeniz’e 10, Fethiye’ye 20 dakikada ulaşmanız mümkün.

ÇALIŞ

Fethiye’nin 5 km kuzeyinde bulunan Çalış Plajı, bölgenin bir başka güzelliklerle dolu turizm merkezi. Kilometrelerce uzunluğundaki kumsalı ve sıcak yaz günlerinde denizden gelen esintinin verdiği akşam serinliği ve romantik günbatımı manzaraları Çalış’a haklı bir ün kazandırıyor. Çalış Plajının ilerisindeki Kargı Köyü ise, harikulade plajı, Günlük (Sığla) ağaçlarının arasında yer alan tatil köyleri ve otelleriyle Fethiye’nin son yıllarda gelişen bir başka turistik bölgesi.

 
KAYAKÖY

Otelimize sadece 5 km uzaklıkta bulunan Karmilassos antik şehri üzerinde 14.Yy’dan başlayarak kurulmuş eski bir Rum yerleşimi olan Kayaköy’ün geçmişi MÖ.3000’lere kadar gitmesine rağmen antik dönem kalıntılarından günümüze MÖ 4. YY!a tarihlenen az sayıda lahit ve kaya mezarları ulaşmıştır.Kayaköy’ün eski adı Levissi’dir. Kayaköy’de her biri 50 m2 den büyük olmayan ,manzara ve ışık açısından birbirinin önünü kapatmayan ,genellikle alt katları kiler görünümünde ikişer katlı ve girişte çatıdaki yağmur sularının toplandığı zemin altı sarnıçların olduğu,3500-4000 konut bulunmaktadır.Konutların yanı sıra evler arasına serpiştirilmiş çok sayıda şapel,iki büyük kilise,bir okul ve bir gümrük binası yer almaktadır.

İLETİŞİM

Telefon ile 7/24 İletişim bilgilerimiz
Tel:+90 252 616 70 71
Cep: 0532 568 7028

İLETİŞİM

Telefon ile 7/24 İletişim bilgilerimiz
Tel +90 252 616 70 71
Cep: 0532 568 7028

E-MAİL ile İLETİŞİM

Dilek şikayet veya rezervasyonlarınız için
info@antasaparts.com

E-MAİL ile İLETİŞİM

info@antasaparts.com
Aynı zamanda iletişim sayfamızı da kullana bilirsiniz!

ADRESİMİZ

Ovacik Babadağı Yolu Ölüdeniz, 48300 Fethiye

ADRESİMİZ

Adres: Ovacik Babadağı Yolu Ölüdeniz / MUĞLA